24h
+48 601 74 39 52

Pakowanie - porady dla przeprowadzających

272455 8024Naszym Klientom oferujemy usługę pakowania, ale oczywiście można się spakować samemu, dlatego przygotowaliśmy kilka drobnych, ale bardzo ważnych rad, które na pewno przydadzą się podczas pakowania całego dobytku.


Stereotypy głoszą, że wyposażenie mieszkania może "przeżyć" maksymalnie trzy przeprowadzki. Przygotowując siebie i swoje rzeczy odpowiednio wcześnie i w prawidłowy sposób, można przełamać stereotypy i cieszyć się ulubioną kanapą czy fotelem znacznie dłużej. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że na pakowanie nigdy nie jest za wcześnie, a właściwe przygotowanie i wcześniejsze zaplanowanie pakowania pozwoli nam dobrać odpowiednie materiały pakujące i odpowiednio zabezpieczyć całe mienie.

 

Przeprowadzkę możesz przyśpieszyć przeznaczając jedno pomieszczenie lub kąt w mieszkaniu / w domu na ustawienie w nim kartonów i opakowań. Najlepiej, aby było to miejsce stosunkowo blisko drzwi wyjściowych. 

 

1. Cięższe rzeczy do mniejszych kartonów
Nie liczy się ilość tylko, jakość, więc nie staraj się zmieścić wszystkiego w jednym wielkim pudle. Cięższe rzeczy staraj się pakować do mniejszych opakowań, aby ich noszenie nie sprawiało trudności.

Rada: Jeśli masz jakiekolwiek problemy z podniesieniem kartonu to jest on po prostu przeładowany i trzeba przepakować rzeczy. I najważniejsze – wszelkie rzeczy, kartony, opakowania podnoś siłą kolan, a nie kręgosłupa.


2. Zanim zapakujesz pomyśl: Co? Gdzie? Z czym? Kiedy?
Podziel rzeczy na te, które

  • Mogą okazać się niezbędne podczas samej przeprowadzki i powinny być pod ręką (dokumenty karty płatnicze, ubezpieczenie zdrowotne, klucze od nowego mieszkania)
  • Będą potrzebne, jako pierwsze, po rozładowaniu w nowym lokum (np. czajnik, kubki i herbata, albo ręcznik do wytarcia rąk)
  • Są bardzo cenne i powinieneś mieć na nie oko w trakcie przeprowadzki lub wymagają zachowania szczególnej ostrożności podczas transportu (biżuteria, pamiątki rodzinne, obrazy, dzieła sztuki). Najlepiej znajdź dla nich osobne opakowania i przewieź osobiście (o ile oczywiście gabaryty na to pozwalają
  • I te, które będą najmniej potrzebne w pierwszej kolejności,

Podzielenie rzeczy na kategorie ułatwi Ci samo zabranie się za pakowanie i pozwoi dużo szybciej rozpakować się w nowym miejscu. 

 

3. Diabeł tkwi w szczegółach
Najbardziej uniwersalne do pakowania są kartony tekturowe oraz pudełka wielokrotnego użytku. W naszej firmie sprzedajemy lub wypożyczamy wszelkiego rodzaju materiały do pakowania. Możesz jednak zaopatrzyć się w opakowania sam, np. korzystając z zasobów pobliskiego sklepu, w którym każdego dnia wyrzuca się dziesiątki takich opakowań. Pamiętaj jednak, aby zawczasu sprawdzić ich stan, bowiem nie zawsze nadają się one do pakowania cięższych rzeczy.
Pamiętaj, aby każdą rzecz podatną na uszkodzenia mechaniczne zawinąć oddzielne np. w folie bąbelkową czy gazety. Szykując karton z delikatnymi rzeczami zwróć także uwagę na zapełnienie wolnych przestrzeni, aby uniemożliwić przedmiotom przemieszczanie się podczas przenoszenia czy transportowania.


4. Opisywanie kartonów
Może to Ci się wydawać czasochłonne i zbyteczne, ale wbrew pozorom opisywanie poszczególnych pakunków to bardzo przydatna rzecz. Minimalnie większy wysiłek podczas pakowania pozwoli zaoszczędzić sporo czasu i nerwowych poszukiwań podczas rozpakowywania.

Rada: Jeżeli w kartonie znajdują się rzeczy tłukące, delikatne koniecznie oznacz karton, aby podczas przenoszenia i przewożenia był traktowany z należytą ostrożnością.


5. Zabierasz sprzęt? Nie ma problemu
...Ale przed przeprowadzką odpowiednio wcześnie zacznij rozmrażanie lodówki i zamrażarki, Sprawdź również, czy pralka i zmywarka zostały opróżnione z wody oraz na wszelki wypadek możesz zrobić kopię plików znajdujących się w komputerze. Pamiętaj również o spakowaniu kabli i przewodów doprowadzających.

 

My wiemy, że przeprowadzka nie musi być stresująca i przebiegać w bałaganie - dobra organizacja to podstawa, pamiętaj, że zawsze możesz spytać nas o rady.

Kolejne praktyczne porady już niebawem. 

Firma

WEKTOR funkcjonuje na rynku usług przeprowadzkowych od 1997 roku. Naszą misją jest realizować potrzeby klienta i poszeszać ofertę na rynku transportowym. Do profilu naszej działalności należą: przeprowadzki w Szczecinie, transport ciężarowy krajowy i miedzynarodowy (np. do Niemiec, etc.).

Kontakt

Przeprowadzki Szczecin - Transport Szczecin
tel. kom:+48 601 74 39 52