24h
+48 601 74 39 52

Porady: Pakowanie luster, rzeźb i obrazów oraz przewożenie dużych instrumentów

renaissance-frame-1416718-m

Podczas przeprowadzki najważniejsze jest, aby w całości przewieźć swój dobytek z miejsca „A" do miejsca „B". I każdy, kto planuje przeprowadzkę, w swoich rzeczach na pewno ma rzeczy do przetransportowania, które są szczególnie podatne na uszkodzenia lub są bardzo wartościowe. Takim „skarbom" podczas pakowania trzeba poświęcić trochę więcej uwagi i czasu, aby mieć pewność, że dojadą w całości.

 

Zastawa stołowa
W przypadku szklanek, filiżanek i kubków pamiętaj, aby każdy element osobno owinąć papierem pakowym lub folią bąbelkową. W przypadku papieru zwróć uwagę, aby nie „naciągać" go zbyt mocno, co umożliwi lepszą amortyzację podczas transportu. Talerze najlepiej pakować pionowo, jeden obok drugiego, przekładając każdorazowo papierem gazetowym. Papier powinien mieć wymiary talerzy. Stabilność naczyń wewnątrz opakowania wzmocnisz wypełniając wolne miejsce pogniecionymi papierami.


Zabezpieczenie luster
Na powierzchni lustra naklej taśmę samoprzylepną w kształcie litery X, dzięki czemu w przypadku stłuczenia podczas transportu lustro nie rozpadnie się na tysiące kawałeczków.
Aby uniemożliwić obtłuczenie się krawędzi lustra lub ramy owiń krawędzie materiałem izolującym, a całość umieść w kartonowym opakowaniu i wypełnij papierem gazetowym lub obłóż kartonami.

 

Przewożenie obrazów
Dokładnie owiń cały obraz folią bąbelkową lub zapakuj go w papier i zabezpiecz opakowaniem tekturowym, ewentualne wolne przestrzenie wypełnij starymi gazetami bądź gąbką. Jeżeli obraz jest osłonięty szybą, naklej na nią taśmę klejącą w kształcie litery X.


Transport rzeźb i kryształów
Rzeźby i kryształy najlepiej owinąć folią bąbelkową i okleić taśmą, następnie spakować do opakowań, które będą o około jedną trzecią większe niż wymiary przedmiotu. Dzięki temu uzyskasz niezbędną przestrzeń do obłożenia eksponatów materiałem izolującym wstrząsy.


Transport pianina lub fortepianu
Pianino lub fortepian trzeba zabezpieczyć przede wszystkim z zewnątrz. Trzeba owinąć wszystkie elementy lakierowane, drewniane i odpowiednio zabezpieczyć wszystkie ruchome części dla bezpiecznego transportu.
Rozmiar i ciężar przy jednocześnie delikatnej budowie tych instrumentów powoduje, że ich transport jest wyjątkowo uciążliwy. Mamy doświadczeniem w transporcie tego rodzaju przedmiotów i dysponujemy odpowiednim sprzętem i wiedzą, dlatego w kwestii transportu pianina lub fortepianu radzimy skorzystanie z naszych usług, co pozwoli zaoszczędzić stresów i problemów.
UWAGA: Próba przenoszenia fortepianu / pianina na własną rękę może spowodować uszkodzenia instrumentu oraz przyprawić Ciebie i pomocników o poważne kontuzje, dlatego lepiej wynająć do tego profesjonalistów.

 

 

Firma

WEKTOR funkcjonuje na rynku usług przeprowadzkowych od 1997 roku. Naszą misją jest realizować potrzeby klienta i poszeszać ofertę na rynku transportowym. Do profilu naszej działalności należą: przeprowadzki w Szczecinie, transport ciężarowy krajowy i miedzynarodowy (np. do Niemiec, etc.).

Kontakt

Przeprowadzki Szczecin - Transport Szczecin
tel. kom:+48 601 74 39 52