24h
+48 601 74 39 52


 

wektor wesolych

I powodzenia w pakowaniu prezentów :)

renaissance-frame-1416718-m

Podczas przeprowadzki najważniejsze jest, aby w całości przewieźć swój dobytek z miejsca „A" do miejsca „B". I każdy, kto planuje przeprowadzkę, w swoich rzeczach na pewno ma rzeczy do przetransportowania, które są szczególnie podatne na uszkodzenia lub są bardzo wartościowe. Takim „skarbom" podczas pakowania trzeba poświęcić trochę więcej uwagi i czasu, aby mieć pewność, że dojadą w całości.

 

Zastawa stołowa
W przypadku szklanek, filiżanek i kubków pamiętaj, aby każdy element osobno owinąć papierem pakowym lub folią bąbelkową. W przypadku papieru zwróć uwagę, aby nie „naciągać" go zbyt mocno, co umożliwi lepszą amortyzację podczas transportu. Talerze najlepiej pakować pionowo, jeden obok drugiego, przekładając każdorazowo papierem gazetowym. Papier powinien mieć wymiary talerzy. Stabilność naczyń wewnątrz opakowania wzmocnisz wypełniając wolne miejsce pogniecionymi papierami.


Zabezpieczenie luster
Na powierzchni lustra naklej taśmę samoprzylepną w kształcie litery X, dzięki czemu w przypadku stłuczenia podczas transportu lustro nie rozpadnie się na tysiące kawałeczków.
Aby uniemożliwić obtłuczenie się krawędzi lustra lub ramy owiń krawędzie materiałem izolującym, a całość umieść w kartonowym opakowaniu i wypełnij papierem gazetowym lub obłóż kartonami.

 

Przewożenie obrazów
Dokładnie owiń cały obraz folią bąbelkową lub zapakuj go w papier i zabezpiecz opakowaniem tekturowym, ewentualne wolne przestrzenie wypełnij starymi gazetami bądź gąbką. Jeżeli obraz jest osłonięty szybą, naklej na nią taśmę klejącą w kształcie litery X.


Transport rzeźb i kryształów
Rzeźby i kryształy najlepiej owinąć folią bąbelkową i okleić taśmą, następnie spakować do opakowań, które będą o około jedną trzecią większe niż wymiary przedmiotu. Dzięki temu uzyskasz niezbędną przestrzeń do obłożenia eksponatów materiałem izolującym wstrząsy.


Transport pianina lub fortepianu
Pianino lub fortepian trzeba zabezpieczyć przede wszystkim z zewnątrz. Trzeba owinąć wszystkie elementy lakierowane, drewniane i odpowiednio zabezpieczyć wszystkie ruchome części dla bezpiecznego transportu.
Rozmiar i ciężar przy jednocześnie delikatnej budowie tych instrumentów powoduje, że ich transport jest wyjątkowo uciążliwy. Mamy doświadczeniem w transporcie tego rodzaju przedmiotów i dysponujemy odpowiednim sprzętem i wiedzą, dlatego w kwestii transportu pianina lub fortepianu radzimy skorzystanie z naszych usług, co pozwoli zaoszczędzić stresów i problemów.
UWAGA: Próba przenoszenia fortepianu / pianina na własną rękę może spowodować uszkodzenia instrumentu oraz przyprawić Ciebie i pomocników o poważne kontuzje, dlatego lepiej wynająć do tego profesjonalistów.

 

 

272455 8024Naszym Klientom oferujemy usługę pakowania, ale oczywiście można się spakować samemu, dlatego przygotowaliśmy kilka drobnych, ale bardzo ważnych rad, które na pewno przydadzą się podczas pakowania całego dobytku.


Stereotypy głoszą, że wyposażenie mieszkania może "przeżyć" maksymalnie trzy przeprowadzki. Przygotowując siebie i swoje rzeczy odpowiednio wcześnie i w prawidłowy sposób, można przełamać stereotypy i cieszyć się ulubioną kanapą czy fotelem znacznie dłużej. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że na pakowanie nigdy nie jest za wcześnie, a właściwe przygotowanie i wcześniejsze zaplanowanie pakowania pozwoli nam dobrać odpowiednie materiały pakujące i odpowiednio zabezpieczyć całe mienie.

 

Przeprowadzkę możesz przyśpieszyć przeznaczając jedno pomieszczenie lub kąt w mieszkaniu / w domu na ustawienie w nim kartonów i opakowań. Najlepiej, aby było to miejsce stosunkowo blisko drzwi wyjściowych. 

 

1. Cięższe rzeczy do mniejszych kartonów
Nie liczy się ilość tylko, jakość, więc nie staraj się zmieścić wszystkiego w jednym wielkim pudle. Cięższe rzeczy staraj się pakować do mniejszych opakowań, aby ich noszenie nie sprawiało trudności.

Rada: Jeśli masz jakiekolwiek problemy z podniesieniem kartonu to jest on po prostu przeładowany i trzeba przepakować rzeczy. I najważniejsze – wszelkie rzeczy, kartony, opakowania podnoś siłą kolan, a nie kręgosłupa.


2. Zanim zapakujesz pomyśl: Co? Gdzie? Z czym? Kiedy?
Podziel rzeczy na te, które

 • Mogą okazać się niezbędne podczas samej przeprowadzki i powinny być pod ręką (dokumenty karty płatnicze, ubezpieczenie zdrowotne, klucze od nowego mieszkania)
 • Będą potrzebne, jako pierwsze, po rozładowaniu w nowym lokum (np. czajnik, kubki i herbata, albo ręcznik do wytarcia rąk)
 • Są bardzo cenne i powinieneś mieć na nie oko w trakcie przeprowadzki lub wymagają zachowania szczególnej ostrożności podczas transportu (biżuteria, pamiątki rodzinne, obrazy, dzieła sztuki). Najlepiej znajdź dla nich osobne opakowania i przewieź osobiście (o ile oczywiście gabaryty na to pozwalają
 • I te, które będą najmniej potrzebne w pierwszej kolejności,

Podzielenie rzeczy na kategorie ułatwi Ci samo zabranie się za pakowanie i pozwoi dużo szybciej rozpakować się w nowym miejscu. 

 

3. Diabeł tkwi w szczegółach
Najbardziej uniwersalne do pakowania są kartony tekturowe oraz pudełka wielokrotnego użytku. W naszej firmie sprzedajemy lub wypożyczamy wszelkiego rodzaju materiały do pakowania. Możesz jednak zaopatrzyć się w opakowania sam, np. korzystając z zasobów pobliskiego sklepu, w którym każdego dnia wyrzuca się dziesiątki takich opakowań. Pamiętaj jednak, aby zawczasu sprawdzić ich stan, bowiem nie zawsze nadają się one do pakowania cięższych rzeczy.
Pamiętaj, aby każdą rzecz podatną na uszkodzenia mechaniczne zawinąć oddzielne np. w folie bąbelkową czy gazety. Szykując karton z delikatnymi rzeczami zwróć także uwagę na zapełnienie wolnych przestrzeni, aby uniemożliwić przedmiotom przemieszczanie się podczas przenoszenia czy transportowania.


4. Opisywanie kartonów
Może to Ci się wydawać czasochłonne i zbyteczne, ale wbrew pozorom opisywanie poszczególnych pakunków to bardzo przydatna rzecz. Minimalnie większy wysiłek podczas pakowania pozwoli zaoszczędzić sporo czasu i nerwowych poszukiwań podczas rozpakowywania.

Rada: Jeżeli w kartonie znajdują się rzeczy tłukące, delikatne koniecznie oznacz karton, aby podczas przenoszenia i przewożenia był traktowany z należytą ostrożnością.


5. Zabierasz sprzęt? Nie ma problemu
...Ale przed przeprowadzką odpowiednio wcześnie zacznij rozmrażanie lodówki i zamrażarki, Sprawdź również, czy pralka i zmywarka zostały opróżnione z wody oraz na wszelki wypadek możesz zrobić kopię plików znajdujących się w komputerze. Pamiętaj również o spakowaniu kabli i przewodów doprowadzających.

 

My wiemy, że przeprowadzka nie musi być stresująca i przebiegać w bałaganie - dobra organizacja to podstawa, pamiętaj, że zawsze możesz spytać nas o rady.

Kolejne praktyczne porady już niebawem. 

529599 47917840Dobór odpowiednich materiałów do pakowania podczas przeprowadzki międzynarodowej jest wbrew pozorom bardzo ważny. Musimy pamiętać, że podczas przeprowadzki wykonywane są różne czynności manipulacyjne, nie tylko związane z załadunkiem i rozładunkiem mienia, ale także z dokonywaniem opłat celnych.


Właśnie przez opłaty celne wykorzystanie używanych kartonów nie jest najlepszym rozwiązaniem - używane pudełka bardzo często podchodzą zdystrybucji spożywczeji przedstawiają loga producentów. Łatwo, więc sobie wyobrazić minę celnika, który sprawdzając ładunek samochodu dostawczego zobaczyłby 10 kartonów z logo jakiegoś producenta wysokoprocentowych napojów.


Warto zwrócić też uwagę na opisanie każdego pudełka, dzięki temu usprawnimy i przyspieszymy sobie proces rozpakowywania przedmiotów.


Szykując się do przeprowadzki międzynarodowej, warto też zastanowić się czy nie byłoby lepiej zlecić pakowanie naszych rzeczy firmie przeprowadzkowej. Dzięki temu można zaoszczędzić czas i zmniejszyć ryzyko dodatkowego stresu związanego z pakowaniem, w tym z natury niełatwym okresie, jakim jest przeprowadzka.

 

1152216 43424425Podczas przeprowadzki poza przewiezieniem rzeczy, mebli czy sprzętu trzeba pamiętać o właściwym zabezpieczeniu i przetransportowaniu zwierząt. Pamiętaj, że bez względu na to, jakie masz zwierzę w domu, przeprowadzka to duży stres także dla niego. Ci wierni towarzysze wyczuwają podenerwowanie swoich właścicieli i same też mogą być zaniepokojone i rozdrażnione. Dlatego, podczas ogólnego zamętu i nieporządku towarzyszącemu pakowaniu, pamiętaj o tym, aby swojemu pupilowi poświęcić chwilę uwagi. Z resztą Tobie chwila przerwy też się przyda.. 

 

Żeby przeprowadzka odbyła się bezpiecznie dla wszystkich członków rodziny przygotowaliśmy kilka wskazówek:

 

Przewożenie gryzoni i ptaków

 • Gryzonie i ptaki można przewozić bezpośrednio w klatce, po wcześniejszym usunięciu z niej elementów ruchomych (poidełka, miseczki, domki) lub w specjalnym pojemniku transportowym.
 • Klatkę należy obłożyć tekturą z wcześniej zrobionymi otworami, które umożliwią oddychanie. Zaciemniona klatka sprawi, że nasz szczur, królik albo kanarek będzie się czuł bezpieczniej.

 

Przeprowadzka rybek i akwarium

 • Przed zaplanowanym łowieniem ryb nie karm ich przez minimum jeden dzień, dzięki czemu rybki łatwiej zniosą stres związany z podróżą.
 • Odłowione ryby i inne zwierzęta umieść w pojemniku z wodą z akwarium, i doprowadź do niego wężyk z powietrzem.
 • Z akwarium spuść wodę do poziomu 5 - 10cm, pozostawiając żwir oraz część dekoracji w nienaruszonym stanie. Jeśli masz taką możliwość, to warto zabezpieczyć trochę „starej wody z akwarium", która przyda się po dotarciu do nowego mieszkania.
 • Pamiętaj o usunięciu i zabezpieczeniu dużych kamieni i elementów dekoracyjnych akwarium, które mogą stłuc szybę podczas transportu. Najlepiej zapakować je do osobnego kartonu, który możesz umieścić w akwarium.
 • Do górnej krawędzi akwarium przyklej za pomocą taśmy lub silikonu szybę/ dyktę/ pleksę o wymiarach dna akwarium i całość zabezpiecz styropianem.
 • Podczas transportu dobrze byłoby, aby pojemnik z rybkami był napowietrzany przez brzęczyk zasilany bateryjnie.
 • Po ulokowaniu akwarium w nowym miejscu, ułóż kamienie i elementy dekoracyjne, wlej trochę „starej" wody i uzupełnij świeżą, uzdatnioną preparatem neutralizującym. Warto dodać szczepy bakterii, które pozwolą na szybsze zarybienie zbiornika. Po jednej dobie możesz wpuścić rybki.

 

Transport zwierząt terrariowych

 • Węża najlepiej przeprowadzać w bawełnianym worku i w pudełku z papierem, a jaszczurki w kartonowych pudełkach z otworami.
 • Terrarium zabezpieczamy taj jak akwarium.


Transportowanie kota

 • Dla kotów najlepszym rozwiązaniem jest specjalny transporter dopasowany do jego rozmiarów. Odpowiednio przypięty i zabezpieczony przed ewentualnym przemieszczaniem.

 

Przeprowadzka z psem:

 • Psy również możemy przewozić w specjalnych transporterach, które zapewnią bezpieczeństwo i relatywny spokój w trakcie podróży.
 • Możemy również przewozić je „luzem", wówczas warto zaopatrzyć się w specjalny pas bezpieczeństwa przeznaczony dla psa – dzięki temu pies będzie zabezpieczony w przypadku gwałtownego hamowania a dodatkowo, nie będzie się kręcił w samochodzie.
 • Podczas jazdy nie zapominaj o przystankach. Po około 2-3 godzinach należy zrobić 15 minutowy postój, aby pies mógł rozprostować łapy, napić się wody i załatwić swoje potrzeby.

 

RADA: Na czas pakowania i przeprowadzki warto w przypadku kotów i psów rozważyć oddanie ich pod opiekę rodziny, przyjaciół lub do specjalnie przystosowanych hoteli dla zwierząt. Można dzięki temu zaoszczędzić sobie dodatkowych stresów, ale wszystko zależy od zażyłości i Waszych charakterów.

 

Przeprowadzka międzynarodowa a przewóz zwierząt

Żeby uniknąć wszelkich przykrości i sprawnie przeprowadzić się ze wszystkimi członkami rodziniy, przed przeprowadzką sprawdź koniecznie wymogi prawne danego państwa dotyczące przewozu zwierząt.

Między krajami Unii Europejskiej można przewozić psy lub koty. Jednak w tym celu nasz czworonożny przyjaciel musi:

 • Posiadać paszport zgodny ze standardami UE (Decision 2003/803/EC)
 • Posiadać ważne szczepienie przeciwko wściekliźnie
 • Mieć wszczepiony mikrochip lub czytelny tatuaż

 

UWAGA: W niektórych krajach UE paszport dla zwierząt jest niewystarczający i konieczne jest spełnienie dodatkowych warunków.

 

Mamy nadzieję, że dzięki tym wsazówką przeprowadzka będzie w miarę możliwości przyjemna dla wszystkich. 

 

 

{module title="Firma"}

Firma

WEKTOR funkcjonuje na rynku usług przeprowadzkowych od 1997 roku. Naszą misją jest realizować potrzeby klienta i poszeszać ofertę na rynku transportowym. Do profilu naszej działalności należą: przeprowadzki w Szczecinie, transport ciężarowy krajowy i miedzynarodowy (np. do Niemiec, etc.).

Firma

WEKTOR funkcjonuje na rynku usług przeprowadzkowych od 1997 roku. Naszą misją jest realizować potrzeby klienta i poszeszać ofertę na rynku transportowym. Do profilu naszej działalności należą: przeprowadzki w Szczecinie, transport ciężarowy krajowy i miedzynarodowy (np. do Niemiec, etc.).

Firma

WEKTOR funkcjonuje na rynku usług przeprowadzkowych od 1997 roku. Naszą misją jest realizować potrzeby klienta i poszeszać ofertę na rynku transportowym. Do profilu naszej działalności należą: przeprowadzki w Szczecinie, transport ciężarowy krajowy i miedzynarodowy (np. do Niemiec, etc.).

Firma

WEKTOR funkcjonuje na rynku usług przeprowadzkowych od 1997 roku. Naszą misją jest realizować potrzeby klienta i poszeszać ofertę na rynku transportowym. Do profilu naszej działalności należą: przeprowadzki w Szczecinie, transport ciężarowy krajowy i miedzynarodowy (np. do Niemiec, etc.).

Firma

WEKTOR funkcjonuje na rynku usług przeprowadzkowych od 1997 roku. Naszą misją jest realizować potrzeby klienta i poszeszać ofertę na rynku transportowym. Do profilu naszej działalności należą: przeprowadzki w Szczecinie, transport ciężarowy krajowy i miedzynarodowy (np. do Niemiec, etc.).

Firma

WEKTOR funkcjonuje na rynku usług przeprowadzkowych od 1997 roku. Naszą misją jest realizować potrzeby klienta i poszeszać ofertę na rynku transportowym. Do profilu naszej działalności należą: przeprowadzki w Szczecinie, transport ciężarowy krajowy i miedzynarodowy (np. do Niemiec, etc.).

Firma

WEKTOR funkcjonuje na rynku usług przeprowadzkowych od 1997 roku. Naszą misją jest realizować potrzeby klienta i poszeszać ofertę na rynku transportowym. Do profilu naszej działalności należą: przeprowadzki w Szczecinie, transport ciężarowy krajowy i miedzynarodowy (np. do Niemiec, etc.).

Kontakt

Przeprowadzki Szczecin - Transport Szczecin
tel. kom:+48 601 74 39 52