24h
+48 601 74 39 52


Planując przeprowadzkę, często skupiamy się na kwestiach czysto organizacyjnych. Czasem zapominamy, że wraz z nami przeprowadza się mały człowiek, dla którego zmiana miejsca zamieszkania zazwyczaj jest jeszcze bardziej stresująca, niż dla nas. Stres ten można i trzeba minimalizować - wystarczy poświęcić dziecku odrobinę czasu i przygotować do tej sporej życiowej rewolucji.

 

Przede wszystkim - uprzedźmy dziecko odpowiednio wcześnie o planowanych zmianach. Nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę - jest to błąd, który popełnia wielu rodziców. Boją się oni reakcji malucha, więc maksymalnie odsuwają w czasie to, co nieuniknione, myśląc, że "jakoś to będzie". Efekt? Dziecko nie tylko jest przestraszone, ale ma też poczucie krzywdy, bo wszystkie decyzje zapadły bez próby rozmowy z nim.

 

Informując pociechę o planowanej przeprowadzce, uzasadnijmy ją. Postarajmy się pokazać dziecku, jakie korzyści ono odniesie - na przykład większy pokój, bliskość szkoły albo ulubionych miejsc rekreacji. A może niedaleko mieszka najlepszy przyjaciel naszego malucha? To wszystko warto podkreślać, by nieco osłodzić rozłąkę z dotychczasowym domem. Największe wyzwanie stoi przed nami w momencie, którym przeprowadzamy się nie do innej dzielnicy, ale do innego miasta. Musimy mieć świadomość, że dla naszego dziecka oznacza to zmianę szkoły, kolegów, a często także oddalenie od pozostałych członków rodziny. Nie dziwmy się więc, że będziemy musieli zmierzyć się z buntem i łzami naszej pociechy. Pozwólmy jej na to, pamiętajmy, żeby nie dać wyprowadzić się z równowagi. Zapytajmy dziecko, czego się boi i spróbujmy nieco rozwiać jego wątpliwości. Jeśli do tematu podejdziemy ze zrozumieniem, maluch na pewno pogodzi się z naszą decyzją. Warto też pamiętać, że wszelkie emocje dziecka często są odbiciem tego, co czujemy my sami. Jeśli w domu będzie panować atmostfera podekscytowania i radości, a nie strachu, jest spora szansa, ze "podchwyci" to też nasze dziecko.

 

Świetnym pomysłem jest zorganizowanie rodzinnej wycieczki w nowe miejsce - jeśli będzie się ono kojarzyło z zabawą i rozrywką, pociecha dużo chętniej przystanie na przeprowadzkę. Kino, plac zabaw, basen, pyszne lody - to wszystko nasze atuty w negocjacjach. Wycieczka ma też kolejną zaletę - w momencie przeprowadzki dziecko będzie już odrobine oswojone z nowym otoczeniem, nie będzie tam po raz pierwszy, więc na pewno łatwiej pogodzi się z tym, że już tam zostaje.

 

Kolejna rzecz - zaangażujmy malucha w cały proces przeprowadzki. Opowiedzmy o firmie transportowej, wspólnie zapakujmy zabawki, zaplanujmy rozmieszczenie wszystkich przedmiotów w nowym miejscu. Pozwólmy dziecku podjąć decyzję, co do koloru i wystroju jego nowego pokoju. Na pewno sprawi mu to dużo radości.

 

Mamy nadzieję, że Wasza przeprowadzka będzie radosna - i dla Was, i dla dzieci.;)

O tym, by przed przeprowadzką dokładnie spakować swoje rzeczy i zadbać o logistyczną stronę całego przedsięwzięcia, pamiętamy wszyscy. Mało kto natomiast chce pamiętać o takim "drobiazgu" jak ubezpieczenie całej operacji. A szkoda - bo jest to nie tylko możliwe (o czym nie wszyscy wiedzą), ale w wielu wypadkach wręcz wskazane.

 

Podczas przeprowadzki z reguły przewozimy od razu wszystko to, co posiadamy. Ryzykujemy, że nasze rzeczy zostaną zagubione, skradzione lub też zwyczajnie zniszczone - bo niezależnie od tego, ile wysiłku włożymy w zorganizowanie całej przeprowadzki, znalezienie dobrej firmy przeprowadzkowej i zabezpieczenie wszystkich przedmiotów, zdarzają się sytuacje losowe, na które właściwie nie mamy wpływu. A mówimy tutaj nie o kilku rzeczach, których brak (mniejszym lub większym kosztem) można stosunkowo szybko nadrobić, ale o dorobku całego życia, którego utrata byłaby ogromnym problemem. Sytuacje, w których ginie samochód przewożący nasz dobytek, są nie tylko potencjalnie możliwe, ale bardzo realne. A wyobraźmy sobie, że poza kradzieżą samochodu mogą się wydarzyć takie rzeczy, jak np. włamanie do niego, wypadek z jego udziałem, czy też na przykład pożar wynikający z banalnego zwarcia instalacji elektrycznej.

 

Ubezpieczmy się obowiązkowo, jeśli przewozimy rzeczy we własnym zakresie - w momencie, w którym zdecydujemy się skorzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, nie będzie to niezbędne, ponieważ każda z tych firm ma obowiązkowe OC przewoźnika. Jak zabrać się do ubezpieczenia całej operacji? Bardzo łatwo - musimy po prostu zwrócić się do firmy ubezpieczeniowej z prośbą o ubezpieczenie naszego transportu. Ponieważ jest to polisa dość nietypowa, raczej na pewno nie będzie obecna w standardowym cenniku ubezpieczyciela - ale nie należy się tym zrażać, na pewno przygotuje on odpowiednią dla nas ofertę. Może się zdarzyć, że będzie ona dość kosztowna - natomiast z uwagi na to, że większość ubezpieczalni przygotowuje te oferty "na gorąco", specjalnie dla nas, różnice w cenach mogą być naprawdę spore - warto poświęcić odrobinę czasu na przyjrzenie się propozycjom różnych firm i wybranie tej dla nas najkorzystniejszej. Ponadto naszym obowiązkiem będzie określenie szacunkowej wartości rzeczy, które przewozimy - tak, by ubezpieczenie opiewało na odpowiednią kwotę; ani za niską, ani za wysoką.

 

W przypadku jakiejkolwiek szkody, która narazi nasz majątek na utratę, bądź zniszczenie, możemy liczyć na pokrycie choć części poniesionych strat. Dokładna wysokość odszkodowania i warunki, na jakich zostanie ono wypłacone, są oczywiście zależne od ustaleń umowy, którą zawarliśmy z ubezpieczycielem; dlatego niezwykle istotne jest dokładne zapoznanie się z przedstawionymi nam dokumentami (a jeśli mamy taką możliwość - nawet skonsultowanie ich z prawnikiem), zanim je podpiszemy. Szczególną uwagę zwróćmy na ilość zawartych w niej wyłączeń spod odpowiedzialności i wysokość ograniczeń kwotowych, by nie okazało się, że w razie pechowego wydarzenia nie możemy liczyć na odszkodowanie, bo nasze ubezpieczenie go nie obejmuje. Czasami warto zapłacić za ubezpieczenie nieco więcej, ale mieć pewność, że rzeczywiście nas chroni.

 

Odrębną sprawą jest (o czym pisaliśmy wyżej) postępowanie w przypadku, kiedy korzystamy z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej - wtedy to z jej przedstawicielami zawieramy umowę przeprowadzkową, niezbędną do odzyskania kosztów naprawy zniszonych mebli etc.

 

A wszystkim naszym Czytelnikom życzymy oczywiście, żeby przeprowadzki przebiegały bez jakichkolwiek kłopotów i wszelkie zawarte umowy okazywały się niepotrzebne.;)

W porównaniu z przeprowadzaniem mieszkania czy domu, przeniesienie biura to wyższa szkoła jazdy. Całość wymaga zaangażowania pracowników i dokładnego przemyślenia harmonogramu przeprowadzki; tak, by w jak najmniejszym stopniu zakłócić działanie biura. Bardzo dogodnym terminem przeprowadzki może okazać się sobota, która dla większości przedsiębiorstw jest wolna od pracy. Pracowników warto odpowiednio wcześnie uprzedzić o planowanej zmianie lokalizacji siedziby, by dać im czas na oswojenie się z sytuacją. Dodatkowo należy poinformować wszelkie urzędy, właściciela i administratora aktualnego budynku, sąsiadów, klientów, kontrahentów etc.

 

Kwestią organizacji całej akcji powinna zająć się osoba bądź grupa osób, które będą zorientowane w układzie nowej siedziby na tyle, by móc zaplanować dokładne usytuowanie stanowisk pracy i rozmieszczenie wszelkich biurowych urządzeń. W kompetencjach tych osób powinno też leżeć ustalenie spisu rzeczy, które mają zostać przewiezione i listy tych, które należy wyrzucić.

Warto jak najwcześniej skontaktować się z firmą przeprowadzkową, która obejrzy nasze biuro i oszacuje koszty oraz ilość czasu potrzebnego do zrealizowania przeprowadzki.

 

Bardzo ważne jest to, by podczas całego procesu przenoszenia się ani na chwilę nie stracić kontaktu z dokumentami. Koniecznie należy zapakować je oddzielnie i skrupulatnie, czytelnie opisać - taki sposób postępowania nie dość, że ułatwi nam kontrolę tych dokumentów w trakcie przeprowadzki, to dodatkowo zdecydowanie usprawni układanie ich już na miejscu, w nowej siedzibie. Niektóre akta, zgodnie z prawem, należy przewozić pod eskortą - ustal, czy w przypadku Twojej firmy będzie to konieczne. Upewnij się również, że zostały zabrane wszelkie przedmioty wartościowe: czeki, pieniądze itp. Na czas przeprowadzki zdecydowanie warto ubezpieczyć firmę - to pomoże zaoszczędzić wielu kłopotów w przypadku, gdyby pomimo naszych starań coś poszło nie tak, jak powinno. Dobrym pomysłem jest przeprowadzenie (jeszcze przed przenosinami do nowej siedziby) inwentaryzacji majątku firmy - takie działanie może okazać się bardzo pomocne w sytuacji, kiedy zorientujemy się, że czegoś nam brakuje.

 

W procesie przenoszenie mebli i sprzętów też możemy sobie znacznie pomóc - praktycznym rozwiązaniem jest naklejanie nalepek z opisem na każdy przenoszony przedmiot - dzięki temu pracownicy firmy przeprowadzkowej będą w stanie umieścić nasze rzeczy od razu we właściwych miejscach. Jeśli przenosimy się do budynku wielopiętrowego, świetnym pomysłem będzie oznaczenie wszelkich sprzętów i mebli kolorowymi naklejkami - w zależności od tego, na które piętro mają trafić. W ten sposób uda się uniknąć chaosu i przestawiania wszystkiego już po przeprowadzce.

Szczególną uwagę należy zwrócić na sprzęt wartościowy i delikatny - bardzo często gwarancji producenta nie podlegają usterki powstałe podczas montażu i demontażu przez osoby bez odpowiednich kwalifikacji; z tego względu warto tego typu przedmioty powierzyć profejonalistom. Jeśli jednak decydujesz się mimo wszystko działać w tym zakresie samodzielnie, zaprzyjaźnij się blisko z instrukcją obsługi i postępuj zgodnie z nią. Ważne - jeszcze przed przeprowadzką wyjmij z kopiarki pojemniki z tuszem i tonerami i dokładnie je zabezpiecz. Najlepiej będzie, gdy zostaną przewiezione w odrębnym opakowaniu.

 

I na sam koniec - jeśli planujesz wyrzucenie rzeczy, które Tobie na pewno nie będą już potrzebne, ale komuś innemu bardzo mogłyby się przydać, rozważ dokonanie darowizny. Będziesz mógł ją na koniec roku odliczyć od podatku, a świadomość, że  udało Ci się komuś pomóc, będzie bezcenna.;)

 


Podczas przygotowań do przeprowadzki szczególną uwagę zwracamy na rzeczy delikatne i kruche, np. szkło. Często jednak zapominamy o tym, że nie tylko takie przedmioty mogą się uszkodzić podczas transportu. Uważać musimy również m.in na odzież, która nierzadko kosztowała nas spore pieniądze, nie mówiąc już o wartości sentymentalnej. Ubrania są dość kłopotliwą rzeczą do przeprowadzenia - bardzo łatwo i szybko mogą ulec zabrudzeniu, niekiedy w sposób nieodwracalny. Najważniejsza zasada przy pakowaniu odzieży brzmi: nigdy nie łączymy jej z czymkolwiek innym! Nie ma mowy o wciskaniu poszczególnych rzeczy pomiędzy np. sprzęt RTV, książki, cokolwiek - choć wielu z nas kusi załatanie luk w już spakowanych kartonach.


Wbrew powszechnej opinii worki wcale nie są dobrą ochroną dla naszych ciuszków - co prawda nasza odzież spakowana w nie na pewno dojedzie na miejsce w całości, jednak stopień jej zagniecenia może nas przerazić. Nie warto zaczynać pobytu w nowym mieszkaniu od wyciągania deski do prasowania - tym bardziej, że sam proces rozpakowywania wszystkiego może solidnie zmęczyć. Dużo lepszą opcją niż worki, sa kartony i specjalne pojemniki na odzież (które bez problemu dostaniemy w większych sklepach z artykułami do domu. Dzięki nim możemy pakować już złożone ubrania - i w takim stanie z pudeł je wyjmiemy, mogąc od razu umieszczać je w szafach.

 

 Niektóre rzeczy musimy jednak wieźć w stanie "rozłożonym"; dotyczy to garniturów, żakietów, garsonek, etc. W takiej sytuacji nieocenione będą specjalne pokrowce na odzież - gwarantują, że garderoba nie zaplami się i nie zmoknie, a w dodatku prawie nie pogniecie się.

 

Kolejna ważna rzecz - starajmy sie przewozić wyłącznie suche i czyste rzeczy. Jeśli już musimy przetansportować cokolwiek, co nie spełnia tych kryteriów, koniecznie zapakujmy to osobno.

 

Powodzenia!;)

 

{module title="Firma"}

Firma

WEKTOR funkcjonuje na rynku usług przeprowadzkowych od 1997 roku. Naszą misją jest realizować potrzeby klienta i poszeszać ofertę na rynku transportowym. Do profilu naszej działalności należą: przeprowadzki w Szczecinie, transport ciężarowy krajowy i miedzynarodowy (np. do Niemiec, etc.).

Firma

WEKTOR funkcjonuje na rynku usług przeprowadzkowych od 1997 roku. Naszą misją jest realizować potrzeby klienta i poszeszać ofertę na rynku transportowym. Do profilu naszej działalności należą: przeprowadzki w Szczecinie, transport ciężarowy krajowy i miedzynarodowy (np. do Niemiec, etc.).

Firma

WEKTOR funkcjonuje na rynku usług przeprowadzkowych od 1997 roku. Naszą misją jest realizować potrzeby klienta i poszeszać ofertę na rynku transportowym. Do profilu naszej działalności należą: przeprowadzki w Szczecinie, transport ciężarowy krajowy i miedzynarodowy (np. do Niemiec, etc.).

Firma

WEKTOR funkcjonuje na rynku usług przeprowadzkowych od 1997 roku. Naszą misją jest realizować potrzeby klienta i poszeszać ofertę na rynku transportowym. Do profilu naszej działalności należą: przeprowadzki w Szczecinie, transport ciężarowy krajowy i miedzynarodowy (np. do Niemiec, etc.).

Firma

WEKTOR funkcjonuje na rynku usług przeprowadzkowych od 1997 roku. Naszą misją jest realizować potrzeby klienta i poszeszać ofertę na rynku transportowym. Do profilu naszej działalności należą: przeprowadzki w Szczecinie, transport ciężarowy krajowy i miedzynarodowy (np. do Niemiec, etc.).

Firma

WEKTOR funkcjonuje na rynku usług przeprowadzkowych od 1997 roku. Naszą misją jest realizować potrzeby klienta i poszeszać ofertę na rynku transportowym. Do profilu naszej działalności należą: przeprowadzki w Szczecinie, transport ciężarowy krajowy i miedzynarodowy (np. do Niemiec, etc.).

Firma

WEKTOR funkcjonuje na rynku usług przeprowadzkowych od 1997 roku. Naszą misją jest realizować potrzeby klienta i poszeszać ofertę na rynku transportowym. Do profilu naszej działalności należą: przeprowadzki w Szczecinie, transport ciężarowy krajowy i miedzynarodowy (np. do Niemiec, etc.).

Kontakt

Przeprowadzki Szczecin - Transport Szczecin
tel. kom:+48 601 74 39 52