24h
+48 601 74 39 52

Szukamy nowego M!

Powodów decyzji o przeprowadzce może być mnóstwo. Jednak niezależnie od tego, z czego wynika nasza chęć zmiany miejsca zamieszkania, warto dokładnie przemyśleć wybór nowego lokum. To, czy upatrzone miejsce podoba nam się wizualnie i czujemy się w nim dobrze, jest niesłychanie istotne, ale absolutnie nie powinno być jedynym kryterium. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na inne cechy wybranego mieszkania, by w przyszłości nie okazało się, że nasze piękne M jest kompletnie niefunkcjonalne.

 

Po pierwsze, zastanówmy się, jak duże powinno być nowe mieszkanie. Jeśli w obecnym męczymy się z dwójką dzieci na 30 metrach kwadratowych, rzeczą oczywistą jest, że chcemy się przeprowadzić do czegoś większego. Natomiast jeśli jesteśmy sami lub z drugą połówką, dzieci nie planujemy, żyjemy wygodnie, ale chcemy mieć spore lokum, które podkreśli nasz status i zrobi wrażenie na znajomych, poważnie zastanówmy się, czy to dobre rozwiązanie. Jeszcze nie wynaleziono takiego mieszkania, które sprzątałoby się samo - a przecież im więcej metrów, tym więcej do sprzątania. W dodatku im większy metraż, tym bardziej rosną koszty utrzymania. Dobrze przemyślmy, czy oprócz tego, że stać nas na duży apartament, będzie nas też stać na dużo większe niż do tej pory rachunki. Poza tym... czy kiedy już przeprowadzimy nas i nasze rzeczy, nie okaże się, że gdzieś giniemy na tak dużej powierzchni? Czy nie będziemy mieć wrażenia, że jest zwyczajnie pusto? Niektóre rozwiązania świetnie wyglądają w katalogach i w serialach, ale w prawdziwym życiu okazują się mało atrakcyjne.

 

Drugie kryterium, równie ważne, to cena. Niekiedy mocno determinuje nasz wybór - marzymy o pięknym trzypokojowym apartamencie w świetnej lokalizacji, a kończy się na kawalerce na przedmieściach. Tak bywa, ale warto zrobić wszystko, by w ramach środków, którymi dysponujemy, wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie. Jeśli to pierwsze mieszkanie, które kupujemy i nie mamy żadnych pieniędzy pochodzących np. ze sprzedaży poprzedniego, uważajmy na wysokość kredytu hipotecznego, który zaciągamy. Marzenia trzeba spełniać, ale czasami warto wydłużyć nieco drogę do ich realizacji, stopniowo zmieniając mieszkania na coraz większe i wygodniejsze. Raty, które będziemy spłacać, nie mogą spędzać nam snu z powiek, bo wtedy cała radość z nowego lokum pryśnie jak bańka mydlana.

 

Kolejnym kryterium jest bezpieczeństwo - sporo osób, zwłaszcza tych, które mają dzieci, stawia je w pierwszej trójce najważniejszych cech nowego miejsca zamieszkania. Warto jednak pamiętać, że jest to rzecz niesłychanie zmienna i na przestrzeni lat możemy się mocno zdziwić, co stało się z naszym starannie wyselekcjonowanym pod tym kątem osiedlem.

 

Natomiast to, co na pewno warto wziąć pod uwagę, to lokalizacja. Codzienne dojazdy do pracy i szkoły potrafią być katorgą, warto więc zrobić wszystko, by jak najbardziej ograniczyć ilość kilometrów, które będziemy pokonywać każdego dnia. W końcu jest wiele rzeczy, które są dalece bardziej przyjemne, niż stanie w korkach. Zobaczmy, jak wygląda sposób skomunikowania linii autobusowych i tramwajowych w pobliżu upatrzonego przez nas miejsca, a także co mamy tuż w okolicy - czy po świeże bułeczki będziemy musieli jechać kilka kilometrów, czy są tuż za rogiem? Dla fanek (rzadziej fanów) zakupów w galeriach handlowych i plotek z psiapsiółami na kawie, na pewno nie bez znaczenia jest odległość od centrów handlowych i kulturalnych.

 

To tylko kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę - każdy ma własne kryteria, kóre mają dla niego spore znaczenie. Istotne jest, żebyśmy w trakcie planowania przeprowadzki, skupili się na tym, czego naprawdę potrzebujemy. A naszym Czytelnikom życzymy samych trafnych wyborów!;)

 

Firma

WEKTOR funkcjonuje na rynku usług przeprowadzkowych od 1997 roku. Naszą misją jest realizować potrzeby klienta i poszeszać ofertę na rynku transportowym. Do profilu naszej działalności należą: przeprowadzki w Szczecinie, transport ciężarowy krajowy i miedzynarodowy (np. do Niemiec, etc.).

Kontakt

Przeprowadzki Szczecin - Transport Szczecin
tel. kom:+48 601 74 39 52