24h
+48 601 74 39 52

Porady: pakowanie odzieży

 


Podczas przygotowań do przeprowadzki szczególną uwagę zwracamy na rzeczy delikatne i kruche, np. szkło. Często jednak zapominamy o tym, że nie tylko takie przedmioty mogą się uszkodzić podczas transportu. Uważać musimy również m.in na odzież, która nierzadko kosztowała nas spore pieniądze, nie mówiąc już o wartości sentymentalnej. Ubrania są dość kłopotliwą rzeczą do przeprowadzenia - bardzo łatwo i szybko mogą ulec zabrudzeniu, niekiedy w sposób nieodwracalny. Najważniejsza zasada przy pakowaniu odzieży brzmi: nigdy nie łączymy jej z czymkolwiek innym! Nie ma mowy o wciskaniu poszczególnych rzeczy pomiędzy np. sprzęt RTV, książki, cokolwiek - choć wielu z nas kusi załatanie luk w już spakowanych kartonach.


Wbrew powszechnej opinii worki wcale nie są dobrą ochroną dla naszych ciuszków - co prawda nasza odzież spakowana w nie na pewno dojedzie na miejsce w całości, jednak stopień jej zagniecenia może nas przerazić. Nie warto zaczynać pobytu w nowym mieszkaniu od wyciągania deski do prasowania - tym bardziej, że sam proces rozpakowywania wszystkiego może solidnie zmęczyć. Dużo lepszą opcją niż worki, sa kartony i specjalne pojemniki na odzież (które bez problemu dostaniemy w większych sklepach z artykułami do domu. Dzięki nim możemy pakować już złożone ubrania - i w takim stanie z pudeł je wyjmiemy, mogąc od razu umieszczać je w szafach.

 

 Niektóre rzeczy musimy jednak wieźć w stanie "rozłożonym"; dotyczy to garniturów, żakietów, garsonek, etc. W takiej sytuacji nieocenione będą specjalne pokrowce na odzież - gwarantują, że garderoba nie zaplami się i nie zmoknie, a w dodatku prawie nie pogniecie się.

 

Kolejna ważna rzecz - starajmy sie przewozić wyłącznie suche i czyste rzeczy. Jeśli już musimy przetansportować cokolwiek, co nie spełnia tych kryteriów, koniecznie zapakujmy to osobno.

 

Powodzenia!;)

 

Firma

WEKTOR funkcjonuje na rynku usług przeprowadzkowych od 1997 roku. Naszą misją jest realizować potrzeby klienta i poszeszać ofertę na rynku transportowym. Do profilu naszej działalności należą: przeprowadzki w Szczecinie, transport ciężarowy krajowy i miedzynarodowy (np. do Niemiec, etc.).

Kontakt

Przeprowadzki Szczecin - Transport Szczecin
tel. kom:+48 601 74 39 52