24h
+48 601 74 39 52

Przeprowadzka biura

W porównaniu z przeprowadzaniem mieszkania czy domu, przeniesienie biura to wyższa szkoła jazdy. Całość wymaga zaangażowania pracowników i dokładnego przemyślenia harmonogramu przeprowadzki; tak, by w jak najmniejszym stopniu zakłócić działanie biura. Bardzo dogodnym terminem przeprowadzki może okazać się sobota, która dla większości przedsiębiorstw jest wolna od pracy. Pracowników warto odpowiednio wcześnie uprzedzić o planowanej zmianie lokalizacji siedziby, by dać im czas na oswojenie się z sytuacją. Dodatkowo należy poinformować wszelkie urzędy, właściciela i administratora aktualnego budynku, sąsiadów, klientów, kontrahentów etc.

 

Kwestią organizacji całej akcji powinna zająć się osoba bądź grupa osób, które będą zorientowane w układzie nowej siedziby na tyle, by móc zaplanować dokładne usytuowanie stanowisk pracy i rozmieszczenie wszelkich biurowych urządzeń. W kompetencjach tych osób powinno też leżeć ustalenie spisu rzeczy, które mają zostać przewiezione i listy tych, które należy wyrzucić.

Warto jak najwcześniej skontaktować się z firmą przeprowadzkową, która obejrzy nasze biuro i oszacuje koszty oraz ilość czasu potrzebnego do zrealizowania przeprowadzki.

 

Bardzo ważne jest to, by podczas całego procesu przenoszenia się ani na chwilę nie stracić kontaktu z dokumentami. Koniecznie należy zapakować je oddzielnie i skrupulatnie, czytelnie opisać - taki sposób postępowania nie dość, że ułatwi nam kontrolę tych dokumentów w trakcie przeprowadzki, to dodatkowo zdecydowanie usprawni układanie ich już na miejscu, w nowej siedzibie. Niektóre akta, zgodnie z prawem, należy przewozić pod eskortą - ustal, czy w przypadku Twojej firmy będzie to konieczne. Upewnij się również, że zostały zabrane wszelkie przedmioty wartościowe: czeki, pieniądze itp. Na czas przeprowadzki zdecydowanie warto ubezpieczyć firmę - to pomoże zaoszczędzić wielu kłopotów w przypadku, gdyby pomimo naszych starań coś poszło nie tak, jak powinno. Dobrym pomysłem jest przeprowadzenie (jeszcze przed przenosinami do nowej siedziby) inwentaryzacji majątku firmy - takie działanie może okazać się bardzo pomocne w sytuacji, kiedy zorientujemy się, że czegoś nam brakuje.

 

W procesie przenoszenie mebli i sprzętów też możemy sobie znacznie pomóc - praktycznym rozwiązaniem jest naklejanie nalepek z opisem na każdy przenoszony przedmiot - dzięki temu pracownicy firmy przeprowadzkowej będą w stanie umieścić nasze rzeczy od razu we właściwych miejscach. Jeśli przenosimy się do budynku wielopiętrowego, świetnym pomysłem będzie oznaczenie wszelkich sprzętów i mebli kolorowymi naklejkami - w zależności od tego, na które piętro mają trafić. W ten sposób uda się uniknąć chaosu i przestawiania wszystkiego już po przeprowadzce.

Szczególną uwagę należy zwrócić na sprzęt wartościowy i delikatny - bardzo często gwarancji producenta nie podlegają usterki powstałe podczas montażu i demontażu przez osoby bez odpowiednich kwalifikacji; z tego względu warto tego typu przedmioty powierzyć profejonalistom. Jeśli jednak decydujesz się mimo wszystko działać w tym zakresie samodzielnie, zaprzyjaźnij się blisko z instrukcją obsługi i postępuj zgodnie z nią. Ważne - jeszcze przed przeprowadzką wyjmij z kopiarki pojemniki z tuszem i tonerami i dokładnie je zabezpiecz. Najlepiej będzie, gdy zostaną przewiezione w odrębnym opakowaniu.

 

I na sam koniec - jeśli planujesz wyrzucenie rzeczy, które Tobie na pewno nie będą już potrzebne, ale komuś innemu bardzo mogłyby się przydać, rozważ dokonanie darowizny. Będziesz mógł ją na koniec roku odliczyć od podatku, a świadomość, że  udało Ci się komuś pomóc, będzie bezcenna.;)

Firma

WEKTOR funkcjonuje na rynku usług przeprowadzkowych od 1997 roku. Naszą misją jest realizować potrzeby klienta i poszeszać ofertę na rynku transportowym. Do profilu naszej działalności należą: przeprowadzki w Szczecinie, transport ciężarowy krajowy i miedzynarodowy (np. do Niemiec, etc.).

Kontakt

Przeprowadzki Szczecin - Transport Szczecin
tel. kom:+48 601 74 39 52