24h
+48 601 74 39 52

Przeprowadzka z ubezpieczeniem

O tym, by przed przeprowadzką dokładnie spakować swoje rzeczy i zadbać o logistyczną stronę całego przedsięwzięcia, pamiętamy wszyscy. Mało kto natomiast chce pamiętać o takim "drobiazgu" jak ubezpieczenie całej operacji. A szkoda - bo jest to nie tylko możliwe (o czym nie wszyscy wiedzą), ale w wielu wypadkach wręcz wskazane.

 

Podczas przeprowadzki z reguły przewozimy od razu wszystko to, co posiadamy. Ryzykujemy, że nasze rzeczy zostaną zagubione, skradzione lub też zwyczajnie zniszczone - bo niezależnie od tego, ile wysiłku włożymy w zorganizowanie całej przeprowadzki, znalezienie dobrej firmy przeprowadzkowej i zabezpieczenie wszystkich przedmiotów, zdarzają się sytuacje losowe, na które właściwie nie mamy wpływu. A mówimy tutaj nie o kilku rzeczach, których brak (mniejszym lub większym kosztem) można stosunkowo szybko nadrobić, ale o dorobku całego życia, którego utrata byłaby ogromnym problemem. Sytuacje, w których ginie samochód przewożący nasz dobytek, są nie tylko potencjalnie możliwe, ale bardzo realne. A wyobraźmy sobie, że poza kradzieżą samochodu mogą się wydarzyć takie rzeczy, jak np. włamanie do niego, wypadek z jego udziałem, czy też na przykład pożar wynikający z banalnego zwarcia instalacji elektrycznej.

 

Ubezpieczmy się obowiązkowo, jeśli przewozimy rzeczy we własnym zakresie - w momencie, w którym zdecydujemy się skorzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, nie będzie to niezbędne, ponieważ każda z tych firm ma obowiązkowe OC przewoźnika. Jak zabrać się do ubezpieczenia całej operacji? Bardzo łatwo - musimy po prostu zwrócić się do firmy ubezpieczeniowej z prośbą o ubezpieczenie naszego transportu. Ponieważ jest to polisa dość nietypowa, raczej na pewno nie będzie obecna w standardowym cenniku ubezpieczyciela - ale nie należy się tym zrażać, na pewno przygotuje on odpowiednią dla nas ofertę. Może się zdarzyć, że będzie ona dość kosztowna - natomiast z uwagi na to, że większość ubezpieczalni przygotowuje te oferty "na gorąco", specjalnie dla nas, różnice w cenach mogą być naprawdę spore - warto poświęcić odrobinę czasu na przyjrzenie się propozycjom różnych firm i wybranie tej dla nas najkorzystniejszej. Ponadto naszym obowiązkiem będzie określenie szacunkowej wartości rzeczy, które przewozimy - tak, by ubezpieczenie opiewało na odpowiednią kwotę; ani za niską, ani za wysoką.

 

W przypadku jakiejkolwiek szkody, która narazi nasz majątek na utratę, bądź zniszczenie, możemy liczyć na pokrycie choć części poniesionych strat. Dokładna wysokość odszkodowania i warunki, na jakich zostanie ono wypłacone, są oczywiście zależne od ustaleń umowy, którą zawarliśmy z ubezpieczycielem; dlatego niezwykle istotne jest dokładne zapoznanie się z przedstawionymi nam dokumentami (a jeśli mamy taką możliwość - nawet skonsultowanie ich z prawnikiem), zanim je podpiszemy. Szczególną uwagę zwróćmy na ilość zawartych w niej wyłączeń spod odpowiedzialności i wysokość ograniczeń kwotowych, by nie okazało się, że w razie pechowego wydarzenia nie możemy liczyć na odszkodowanie, bo nasze ubezpieczenie go nie obejmuje. Czasami warto zapłacić za ubezpieczenie nieco więcej, ale mieć pewność, że rzeczywiście nas chroni.

 

Odrębną sprawą jest (o czym pisaliśmy wyżej) postępowanie w przypadku, kiedy korzystamy z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej - wtedy to z jej przedstawicielami zawieramy umowę przeprowadzkową, niezbędną do odzyskania kosztów naprawy zniszonych mebli etc.

 

A wszystkim naszym Czytelnikom życzymy oczywiście, żeby przeprowadzki przebiegały bez jakichkolwiek kłopotów i wszelkie zawarte umowy okazywały się niepotrzebne.;)

Firma

WEKTOR funkcjonuje na rynku usług przeprowadzkowych od 1997 roku. Naszą misją jest realizować potrzeby klienta i poszeszać ofertę na rynku transportowym. Do profilu naszej działalności należą: przeprowadzki w Szczecinie, transport ciężarowy krajowy i miedzynarodowy (np. do Niemiec, etc.).

Kontakt

Przeprowadzki Szczecin - Transport Szczecin
tel. kom:+48 601 74 39 52