24h
+48 601 74 39 52

Z większego do mniejszego... czyli przeprowadzka z domu do mieszkania

Najczęściej decydujemy się na przeprowadzkę w chwili, gdy przestajemy się mieścić w naszym dotychczasowym M. Z różnych przyczyn - wraz z upływem czasu przybyło dzieci, rozmaitych przedmiotów, albo po prostu mieszkanie od początku było za małe i zdawaliśmy sobie sprawę, że przeprowadzka to tylko kwestia czasu. Bardzo często dochodzi do zamiany mieszkania na dom - nie tylko ze względu na powierzchnię, ale jest to oczywiście jeden z głównych argumentów. Logistycznie taka zmiana jest dość prosta do przeprowadzenia, a fakt, że w końcu zyskamy większą przestrzeń, pozwala dość swobodnie decydować o rozmieszczeniu poszczególnych rzeczy, już bez takiego ścisku jak dotychczas. Gorzej sytuacja się przedstawia, gdy konfiguracja jest odwrotna - to z dużego domu przeprowadzamy się do małego mieszkanka. Rzadko jest to decyzja dobrowolna - najczęściej wynika ona z konieczności oszczędności, bowiem zazwyczaj mieszkanie jest znacznie tańsze w utrzymaniu, niż dom. Czasem stan zdrowia, bądź wieczny brak czasu, nie pozwalają na zajęcie się domem w takim stopniu, w jakim on i jego otoczenie tego wymaga - a wiadomo, że przeważnie potrzebuje sporych nakładów pracy, dużo więcej, niż małe mieszkanko. Niezależnie od powodów, w końcu decyzja o przeprowadzce zapada. A wtedy okazuje się, że proces przenoszenia się do nowego miejsca będzie sporym wyzwaniem. Oto nagle trzeba to wszystko, co dotychczas wypełniało nasz dom, zmieścić na dużo mniejszej powierzchni. Jak to zrobić - to największy dylemat podczas tego typu przeprowadzek. Trudny do zaakceptowania pozostaje też fakt, że nasza przestrzeń życiowa dramatycznie się skurczy.

 

Żeby poradzić sobie z tą życiową rewolucją, warto przemyśleć, które rzeczy kupione do domu, są absolutnie zbędne w mieszkaniu. Pozbawieni ogrodu, na pewno nie będziemy korzystać z kosiarki, więc lepiej podarować ją komuś bliskiemu, niż zabierać ze sobą. Podobnie rzecz ma się np. z łopatą do odśnieżania - to już nie będzie naszym obowiązkiem, więc lepiej ją zostawmy. I w tym miejscu warto uświadomić sobie plusy nowego miejsca zamieszkania - od teraz sprawy typu odśnieżanie chodnika, odświeżanie zewnętrznej elewacji budynku i palenie w kominku to rzeczy, które nas nie interesują. Jest to niewątpliwa korzyść. A teraz, by nie było tak kolorowo, kolejny problem - meble. Wszelki nadmiar, który dotychczas uchodził nam na sucho, na pewno w małym M nie będzie miał racji bytu. Czasem okazuje się, że gabaryty dotychczasowych mebli są tak duże, że lepiej z nich zrezygnować i do naszego mieszkanka kupić coś bardziej dopasowanego do metrażu. 

 

Jak widać, trudności jest wiele. Ale nie warto się zrażać - może się okazać, że zamiana domu na mieszkanie to wcale nie jest zły pomysł!;)

Firma

WEKTOR funkcjonuje na rynku usług przeprowadzkowych od 1997 roku. Naszą misją jest realizować potrzeby klienta i poszeszać ofertę na rynku transportowym. Do profilu naszej działalności należą: przeprowadzki w Szczecinie, transport ciężarowy krajowy i miedzynarodowy (np. do Niemiec, etc.).

Kontakt

Przeprowadzki Szczecin - Transport Szczecin
tel. kom:+48 601 74 39 52