24h
+48 601 74 39 52

Przeprowadzanie sprzętu komputerowego

Podczas organizowania przeprowadzki jednym z większych wyzwań jest przeniesienie sprzętu komputerowego - i to niezależnie od tego, czy przeprowadzamy mieszkanie, czy biuro. Sprawa jest o tyle ważna, że cena takiego sprzętu zazwyczaj oscyluje w granicach kilku - kilkunastu tysięcy złotych - a poza niewątpliwie sporą wartością materialną, bardzo istotne są przechowywane w komputerach dane, które nie zawsze da się odzyskać w przypadku poważnego uszkodzenia urządzeń.

 

Jeśli musimy przenieść sprzęt, w pierwszej kolejności warto skopiować wszystkie zawarte w nim dane. Najczęściej do tego celu przydają się płyty i pendrive, jednak dobrze jest rozważyć zakup dysku zewnętrznego; jest on stosunkowo mało kosztowny, a ma dużo większe możliwości gromadzenia danych.

 

Kolejną sprawą, o której musimy pamiętać, jest zapisanie ustawień i haseł do odwiedzanych przez nas serwisów i stron internetowych. Opcja automatycznego zapamiętywania danych jest w tym przypadku bardzo pomocna, jednak w momencie, w którym konieczna będzie zmiana w ustawieniach przeglądarki, ten sposób może okazać się zawodny i warto mieć tego świadomość.

 

Musimy też wiedzieć, że najwięcej problemów przy przeprowadzaniu sprzętu sprawia... zainstalowanie go w nowym miejscu. Wszelkie kable i kabelki bardzo łatwo można rozłączyć (i należy to przed zapakowaniem komputerów koniecznie zrobić), natomiast ponowne podłączenie całości jest już większym wyzwaniem. Ale, oczywiście, możemy to sobie znacznie ułatwić: wystarczy, że po prostu oznaczymy poszczególne elementy, na przykład za pomocą różnokolorowych lub ponumerowanych karteczek - i przed demontażem całości zanotujemy, co do czego było podłączone. Drobiazg, ale docenimy to, gdy już będzie nam dane zmierzyć się z naszą elektroniką w nowym miejscu.

 

A samo pakowanie? Sprzęt komputerowy zdecydowanie najlepiej będzie się czuł w oryginalnych opakowaniach, ale nie ma co się oszukiwać - większość z nas wyrzuca je, gdy tylko rozpakuje świeżo nabytą elektronikę. Ale i na to jest sposób - wystarczą nam dowolne opakowania kartonowe, najlepiej maksymalnie dopasowane rozmiarem do przewożonego sprzętu. W przypadku zaistnienia jakichkolwiek pustych miejsc, trzeba je koniecznie czymś wypełnić - może do tego posłużyć na przykład styropian, folia bąbelkowa, etc. Najdelikatniejsze i najbardziej podatne na uszkodzenia elementy, przed włożeniem do kartonów należy owinąć folią bąbelkową, która doskonale sprawdzi się w amortyzowaniu wszelkiego rodzaju wstrząsów. 

 

Dobrym pomysłem jest umieszczenie w napędzie CD/DVD dowolnych płyt - to pozwoli ochronić go przed uszkodzeniem układu optycznego.

 

Kolejna rada - nasz sprzęt możemy dodatkowo zabezpieczyć, pakując go podwójnie - najpierw w jeden karton, a potem jeszcze w nieco większy, z zastosowaniem wypełniaczy.

 

Wszelkie gwałtowne wstrząsy, zmiana wilgotności powietrza, mróz - są to realne zagrożenia dla naszego sprzętu, dlatego w samochodzie dostawczym powinien być umieszczony w sposób bardzo przemyślany, by jak najbardziej zminimalizować ryzyko uszkodzeń.

 

Planując przeprowadzenie komputerów, musimy pamiętać, że spakowanie ich to dopiero początek drogi - są jeszcze urządzenia peryferyjne, takie jak drukarka, ksero, skaner, etc. W nowym miejscu, poza rozpakowaniem i podłączeniem tego wszystkiego, będzie nas też prawdopodobnie czekać przeniesienie łącza internetowego, skonfigurowanie bezprzewodowej i przewodowej sieci komputerowej, itp. 

 

Mamy nadzieję, że dzięki tym kilku radom wszystko przebiegnie bez zarzutu, a sprzęt komputerowy jeszcze długo będzie świetnie się sprawował, mimo przygód ze zmianą miejsca lokalizacji.

Firma

WEKTOR funkcjonuje na rynku usług przeprowadzkowych od 1997 roku. Naszą misją jest realizować potrzeby klienta i poszeszać ofertę na rynku transportowym. Do profilu naszej działalności należą: przeprowadzki w Szczecinie, transport ciężarowy krajowy i miedzynarodowy (np. do Niemiec, etc.).

Kontakt

Przeprowadzki Szczecin - Transport Szczecin
tel. kom:+48 601 74 39 52