24h
+48 601 74 39 52

Przeprowadzka a otoczenie

Jeśli mieszkamy w bloku i/lub zamierzamy się do niego przeprowadzić, musimy uwzględnić ten fakt w swoich przeprowadzkowych planach. Ponieważ nie jesteśmy sami, o wszelkich czynnościach powodujących hałas musimy uprzedzić sąsiadów - zwłaszcza, jeśli nasza przeprowadzka jest zaplanowana na późniejsze godziny. Szczególnie, że nasi wyczuleni na obcych sąsiedzi mogą wpaść na pomysł, że panowie wychodzący z naszego lokum to wcale nie ekipa przeprowadzkowa, a podszywający się pod nią złodzeje. Jeśli zadzwonią na policję, stracimy cenny czas na wyjaśnienie całej sytuacji.

 

Rzeczy, o których bezwzględnie należy pamiętać, jest kilka. 

Przede wszystkim - jeśli wyprowadzamy się z zamkniętego osiedla lub na takie wprowadzamy, koniecznie musimy załatwić pozwolenie na wjazd samochodu z naszymi rzeczami. Zazwyczaj taką zgodę wydają ochroniarze lub administrator osiedla. Przeważnie uzyskamy pozwolenie od ręki; chyba, że nasza przeprowadzka przypada na okres weekendowy - wtedy istnieje spore ryzyko, że upoważniona do takich czynności osoba przebywa na urlopie. Kiedy już będziemy rozmawiać z kimś decyzyjnym, dowiedzmy się, czy możemy podjechać samochodem bezpośrednio pod klatkę schodową - to bardzo ułatwiłoby załadunek/wyładunek.

 

Kolejna kwestia - nie wszystkie bloki są wyposażone w windę. Jeśli jej nie ma, będziemy zmuszeni wszystko przenieść przez klatkę schodową. W takiej sytuacji warto posprzątać ją przed całą operacją, bo wszelkie przedmioty typu szafy, regały, kwiaty w doniczkach, rowery etc. mogą zwyczajnie przeszkadzać - i nam, i ekipie przeprowadzkowej. Pamiętajmy też o usunięciu wszelkich śladów (czyli m.in. o zamieceniu i umyciu schodów) po swojej przeprowadzce - to, że podczas niej komuś coś się wyleje, wysypie lub zabrudzi, jest więcej niż pewne.

 

Inaczej sprawa wygląda, gdy mamy dostęp do windy. Ideałem by było, gdyby w naszym bloku była winda towarowa - w tym przypadku trzeba się tylko dowiedzieć, czy nie jest zablokowana i do jej odblokowania nie jest potrzebny klucz. Jeśli tak, musimy skontaktować się z administratorem budynku i ubłagać go o pożyczenie klucza na dzień przeprowadzki.;) Musimy pamiętać, że im więcej pracownicy firmy przeprowadzkowej wezmą w ramach jednego kursu, tym mniej czasu będą potrzebowali na całą przeprowadzkę - a to przekłada się bezpośrednio na jej cenę. Problem pojawia się, gdy w budynku jest tylko jedna winda - w takiej sytuacji poinformujmy niezwłocznie sąsiadów, że w tym jednym dniu dostęp do windy może być nieco utrudniony - to z pewnością zostanie miło odebrane i ocali nasze sąsiedzkie relacje.

 

Powodzenia!;)

Firma

WEKTOR funkcjonuje na rynku usług przeprowadzkowych od 1997 roku. Naszą misją jest realizować potrzeby klienta i poszeszać ofertę na rynku transportowym. Do profilu naszej działalności należą: przeprowadzki w Szczecinie, transport ciężarowy krajowy i miedzynarodowy (np. do Niemiec, etc.).

Kontakt

Przeprowadzki Szczecin - Transport Szczecin
tel. kom:+48 601 74 39 52