24h
+48 601 74 39 52

Przeprowadzka a zmiana pracy

W rankingu najważniejszych przyczyn, dla których się przeprowadzamy, zmiana pracy jest na jednej z pierwszych pozycji. Często migrujemy do miejsc, w których o dobrą (albo jakąkolwiek) posadę jest zwyczajnie łatwiej. Nie jest to na pewno prosta decyzja - zazwyczaj mamy poczucie, że taka przeprowadzka to przykra konieczność podyktowana niezbyt dobrymi warunkami na rynku pracy. A w takim ujęciu trudno się z nią pogodzić, albo wręcz uznać ją za swoją życiową szansę. Tym bardziej, że przeważnie jesteśmy bardzo przywiązani do miejsca, które opuszczamy; mimo, że nie daje nam ono zbyt wielu perspektyw.

 

Przed podjęciem decyzji o zmianie miejsca zamieszkania, zastanówmy się, czy na pewno rozważyliśmy wszystkie plusy i minusy takiego rozwiązania. Musimy sobie uświadomić, że absolutnie nikt nie jest w stanie dać nam gwarancji, że w nowym mieście znajdziemy wymarzony etat. Tabelki i statystyki są oczywiście bardzo pomocne, ale ponieważ nie ma w Polsce miejca, w którym 100% mieszkańców miałoby pracę - musimy mieć jakiś plan B. Upewnijmy się, że wyczerpaliśmy już wszystkie możliwości w obrębie naszej aktualnej lokalizacji. Być może ta praca jest, tylko nie potrafimy jej znaleźć? Potraktujmy przeprowadzkę jako wyjście ostateczne i spróbujmy zrobić wszystko, żeby mimo niesprzyjających warunków zatrudnić się w swoim mieście. Być może konieczne będzie przekwalifikowanie się, wyszlifowanie jeszcze jednego języka, albo odbycie dodatkowych szkoleń? Jeśli tak - zdecydujmy się na to. Na pewno wyjdzie to taniej, niż przeprowadzka z jednego miasta do drugiego. A może odważymy się założyć własną firmę? Biorąc pod uwagę to, że na pewno świetnie znamy lokalne uwarunkowania (w końcu mieszkamy tu już od dawna!), wcale nie jest to nierozsądny pomysł. Po prostu spróbujmy! Wiedzmy, że choć zmiana miejsca pobytu może przynieść szereg korzystnych zmian, te same pozytywne efekty przy odrobinie szczęścia i dobrej woli można osiągnąć na miejscu. Poza tym... im łatwiej w danym miejscu o pracę, tym poważniejsi konkurenci na horyzoncie - nie zapominajmy o tym.  Kolejna ważna rzecz - planowana przez nas relokacja jest zazwyczaj drogą wyłącznie w jedną stronę - drogi powrotnej przeważnie po prostu nie ma.

 

A co, jeśli mimo wszystko podjęliśmy już decyzję? W takim przypadku pamiętajmy, że poszukiwania nowej posady zdecydowanie warto rozpocząć jeszcze przed umówieniem firmy transportowej. Śledźmy uważnie ogłoszenia w internecie i wysyłajmy swoje CV, a jeśli zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną - po prostu tam jedźmy. Oczywiście, wiąże się to z pewnymi kosztami, ale w przypadku pozytywnej decyzji rekrutera daje ten komfort, że przeprowadzimy się w momencie, gdy już mamy pewność, że jest po co. To z pewnością pozwoli zaoszczędzić wielu stresów i rozczarowań. Taka życiowa rewolucja, w której jednocześnie zmieniamy i pracę, i dom, z pewnością nie jest łatwa, ale jeśli mamy zdolność szybkiego aklimatyzowania się w nowym otoczeniu, na pewno sobie z tym poradzimy.

 

A wszystkim naszym Czytelnikom życzymy, żeby niezależnie od decyzji, które będą podejmować, mieli zawsze dobrą pracę - i płacę.;)

Firma

WEKTOR funkcjonuje na rynku usług przeprowadzkowych od 1997 roku. Naszą misją jest realizować potrzeby klienta i poszeszać ofertę na rynku transportowym. Do profilu naszej działalności należą: przeprowadzki w Szczecinie, transport ciężarowy krajowy i miedzynarodowy (np. do Niemiec, etc.).

Kontakt

Przeprowadzki Szczecin - Transport Szczecin
tel. kom:+48 601 74 39 52