24h
+48 601 74 39 52

Przechowanie rzeczy w trakcie przeprowadzki

Przeważnie jest tak, że nasze wyobrażenie o przeprowadzce układa się w następujący ciąg: pakujemy manatki, wynosimy wszystko z opuszczanego przez nas mieszkania, transportujemy kilka, czy kilkaset kilometrów i wnosimy do nowego lokum. Niestety, rzeczywistość często jest inna i wymaga odrobiny talentu logistycznego.;) Z sytuacją taka mamy do czynienia wówczas, gdy między wyprowadzką a "wprowadzką" jest spora przestrzeń czasowa, bo trzeba wyprowadzić się na gwałt, a możliwość wprowadzenia się rysuje się dość daleko na horyzoncie. Jest tak wtedy, gdy na przykład opóźnia się budowa naszego M, deweloper jeszcze nie wręczył nam kluczy do mieszkania, albo sprzedaliśmy swoje mieszkanie, a wciąż jeszcze nie udało się nam znaleźć nowego.

 

Bez względu na to, jaka jest przyczyna zaistnienia luki czasowej, koniecznie trzeba ją czymś wypełnić, tzn. zrobić coś zarówno z naszym dobytkiem, jak i ze sobą. I tutaj zdecydowanie łatwiej jest poradzić sobie z tą drugą kwestią - instytucja hotelu może stać się dla nas prawdziwym błogosławieństwem, podobnie jak wynajęcie pokoju lub mieszkania, gdy zaistnieje potrzeba ulokowania się gdzieś na dłuższy czas. Zdecydowanie gorzej przedstawia się sprawa naszego dobytku. Nie bardzo można zabrać go ze sobą, zostawić w starym miejscu również nie ma jak, a instytucja znajomego, choć często bywa pomocna, w tym przypadku nie na wiele się zda - przecież nie władujemy mu do mieszkania swoich mebli i setek drobiazgów, niczym sobie na to nie zasłużył.;)

 

Jeśli musimy gdzieś przechować nasze skarby, dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej, która ma swoje magazyny. Taka firma z pewnością przystanie na to, by odebrać od nas nasze rzeczy, przewieźć do siebie do magazynu i przechować na jakiś czas. Oczywiście, będzie to usługa płatna dodatkowo, ale zdecydowanie rozwiąże nasz problem. Tym bardziej, że niczym nie ryzykujemy: przechowywanie rzeczy w taki sposób jest całkowicie bezpieczne, bo firmy przeprowadzkowe gwarantują ochronę majątku i sytuacje, w których coś ginie, bądź zostaje zniszczone, właściwie nie istnieją.

 

O tym, gdzie przechowamy nasze rzeczy, warto wiedzieć już na etapie ich pakowania. Postarajmy się wykonywać tę czynność w taki sposób, by kartony można było ustawiać jeden na drugim. Firmy przeprowadzkowe, wyliczając opłatę za przechowanie, biorą pod uwagę wielkość zajętej powierzchni - dobrze mieć to na uwadze i zaoszczędzić trochę miejsca.

 

Istotne jest również to, co polecamy przy każdej przeprowadzce, a przy tego typu sytuacjach jest szczególnie ważne: pamiętajmy o tym, by podpisywać kartony. Jeśli przeprowadzamy nasz dobytek z miejsca na miejsce, zazwyczaj pamiętamy, w którym kartonie jest szkło, w którym elektronika etc. i na które kartony trzeba szczególnie uważać. Tutaj, jeśli przestrzeń czasowa będzie dość spora, na pewno będziemy mieli problem z odtworzeniem orientacyjnej zawartości kartonów podczas wprowadzania się do nowego lokum. Tak więc... flamastry w dłoń!;) I udanej przeprowadzki.;)

 

 

Firma

WEKTOR funkcjonuje na rynku usług przeprowadzkowych od 1997 roku. Naszą misją jest realizować potrzeby klienta i poszeszać ofertę na rynku transportowym. Do profilu naszej działalności należą: przeprowadzki w Szczecinie, transport ciężarowy krajowy i miedzynarodowy (np. do Niemiec, etc.).

Kontakt

Przeprowadzki Szczecin - Transport Szczecin
tel. kom:+48 601 74 39 52