24h
+48 601 74 39 52

Przeprowadzamy kwiaty

Przeprowadzenie mebli i książek to mały pikuś w porównaniu z zapakowaniem rzeczy dużo delikatniejszych i bardziej podatnych na uszkodzenia - na przykład kwiatów doniczkowych. Można spotkać je w każdym domu; czasem w liczbie sztuk kilku, czasem w ilościach hurtowych. Jeśli przenosimy stosunkowo nieduże doniczki z małymi kwiatkami, większych trudności nie ma. Natomiast przetransportowanie dużych, wysokich, rozłożystych kwiatów - to dopiero wyzwanie! Tym bardziej, że każde uszkodzenie bardzo mocno wpływa na ich urodę - szkoda byłoby przez nieuwagę i zaniedbanie zniszczyć coś, co pielegnowaliśmy miesiącami, a nawet latami.

 

To, jak zapakujemy nasze cudne roślinki, zależy przede wszystkim od ich wysokości i tego, czy mają jedną łodygę, czy więcej, czy są bardzo rozłożyste, czy nie. Jeśli łodyga jest jedna, wystarczy zamocować do niej sztywny kij. Dodatkowo warto osłonić te miejsca, które według naszej oceny mogę szczególnie łatwo ulec uszkodzeniu. Jeśli nasz kwiatek jest rozłożysty, konieczne będzie solidne zapakowanie. 

 

Zanim zajmiemy się zabezpieczaniem łodyg, musimy wiedzieć, że na dobry początek świetnym pomysłem jest wypełnienie doniczki ziemią - dzięki takiemu obciążeniu, sytuacja, że kwiat się przewróci, jest mało prawdopodobna. Przeprowadzanego kwiatka podlejmy odrobinkę - na tyle, by ziemia była lekko wilgotna, ale nie mokra!

Następnie nasze rośliny możemy umieścić w sporym, pojemnym kartonie i zabezpieczyć je papierem lub gazetami tak, by nie przemieszczały się wewnątrz pudła. Ich liście warto delikatnie owinąć czymś miękkim, na przykład cienkim papierem, by utrzymywać je cały czas w wilgoci. W pudełku należy wyciąć otwory wentylacyjne. Możemy to zrobić już dzień przed przeprowadzką, natomiast pamiętajmy, żeby pudełko zostawić otwarte aż do momentu rozpoczęcia wywożenia wszystkich rzeczy. W ostatnim momencie zamknijmy je i zaklejmy, pamiętając, by od razu po przyjeździe na miejsce wyjąć z niego nasze skarby. Bardzo ważne! Podpiszmy pudełko, zanim zjawi się ekipa - tak, by było wiadomo, co znajduje się w środku. Dzięki temu kwiatki zostaną potraktowane wyjątkowo ostrożnie i całe i zdrowe dotrą na miejsce. A kiedy już przyjdzie nam je rozpakować, pamiętajmy o bardzo ważnej zasadzie: nie stawiajmy ich w ostrym świetle słonecznym bezpośrednio po wyjęciu z kartonu. Nasłonecznienie należy zwiększać stopniowo - to gwarantuje, że ukochane rośliny nie doznają szoku termicznego.

 

Mamy nadzieję, że dzięki tym kilku radom Wasza kolekcja flory będzie jeszcze długo cieszyć oko.;)

Firma

WEKTOR funkcjonuje na rynku usług przeprowadzkowych od 1997 roku. Naszą misją jest realizować potrzeby klienta i poszeszać ofertę na rynku transportowym. Do profilu naszej działalności należą: przeprowadzki w Szczecinie, transport ciężarowy krajowy i miedzynarodowy (np. do Niemiec, etc.).

Kontakt

Przeprowadzki Szczecin - Transport Szczecin
tel. kom:+48 601 74 39 52