24h
+48 601 74 39 52

Kochanie, zamieszkamy razem?

Jesteście razem już jakiś czas. Mieszkacie w tym samym mieście - albo dzieli Was trochę kilometrów. Każda randka to święto, a gdy musicie się rozejść i pójść każde w swoją stronę, do swojego lokum, jesteście zwyczajnie nieszczęśliwi. Coraz częściej w Waszych głowach pojawia się myśl "a może by tak zamieszkać razem?" Myśl to piękna i z pewnością warta realizacji - ale zanim obrócicie ją w czyn, przeczytajcie nasze rady, jak podejść do tematu wspólnego zamieszkania, by dla obu stron było ono satysfakcjonujące i byście tego kroku zwyczajnie nie żałowali.

 

Niezależnie od tego, czy para chce wynająć/kupić wspólnie mieszkanie, czy też jedna z osób przeprowadza się do dotychczasowego lokum swojej drugiej połowy, warto pamiętać o tym, że od momentu zamknięcia drzwi za ekipą przeprowadzkową, mieszkacie razem. A to oznacza, że wspólnie podejmujecie decyzje - na przykład te dotyczące wystroju i sposobu urządzenia mieszkania. Trudno sobie wyobrazić, by chłopak, który przenosi się do swojej dziewczyny, z radością przyjął fakt, że mieszka wśród ścian w każdym możliwym odcieniu różu, potyka się o niezliczone ilości poduch i poduszeczek, patrzy na słodziutkie firanki i firaneczki... Nie można też oczekiwać od przeprowadzającej się do chłopaka dziewczyny, że z dzikim entuzjazmem odniesie się do wiszących tu i ówdzie nie do końca cenzuralnych plakatów i porozstawianych wszędzie sprzętów typu ławeczka do brzuszków, rowerek, ciężarki, energetyki i Bóg wie, co jeszcze. Spróbujcie urządzić swoje cztery kąty tak, by obie strony czuły się komfortowo i jak u siebie.

 

Kolejna ważna rzecz - podejście do tematu sprzątania... Możecie wierzyć, lub nie, ale nierozstrzygnięte kwestie porządkowe przyczyniły się do rozpadu wielu pozornie świetnie dobranych par. Związek osoby o baaardzo luźnym podejściu do zagadnienia czystości w domu z rasowym pedantem, z pewnością nie będzie należał do łatwych. Warto od początku ustalić jasne zasady; kiedy sprzątamy, co nam przeszkadza bezwzględnie, a co jesteśmy w stanie tolerować. Doświadczenie uczy, że tym, co najczęściej przeszkadza panom, jest wyeksponowana w każdym zakątku mieszkania mnogość damskich kosmetyków i fatałaszków. Panie z kolei zazwyczaj narzekają na zostawiane na blatach puszki po piwku, brudną bieliznę na podłodze koło łóżka i oczywiście słynne już zapominanie o opuszczaniu deski w toalecie. Załóżcie od początku, że ilość babskich gadżetów we wspólnej przestrzeni zostanie ograniczona do minimum, za to puste butelki i puszki natychmiast będą lądowały w koszu. System "coś za coś" sprawi, że Wasze mieszkanie będzie olśniewać porządkiem.;)

 

Kolejną kwestią, która często prowokuje mniejsze i większe starcia, jest zgranie rytmów dnia jednej i drugiej osoby. Jeśli on jest rannym ptaszkiem, a ona nocnym markiem, albo odwrotnie... łatwo nie będzie.;) Ale jak na wszystko, także i na to są sposoby. Jeden z nich to próba spotkania się "w połowie drogi", czyli założenie, że ranny ptaszek bedzie się kładł nieco później, niż zwykle i nastawi budzik na trochę późniejszą godzinę, a klasyczny nocny marek spróbuje wędrować do łóżka trochę wcześniej i odpowiednio wcześniej wstać. Po kilku tygodniach stosowania tej metody tak się przyzwyczaicie, że będziecie zgrani, jak nigdy dotąd. Druga metoda - w ciągu tygodnia wstajecie wcześnie i śpioch niestety musi pocierpieć, za to w weekendy... chowacie głęboko wszystkie budziki i pozwalacie sobie na błogie lenistwo do przedpołudnia.

 

To tylko kilka rzeczy, które mogą zamienić marzenia o wspólnym mieszkaniu w istny koszmar. Mamy nadzieję, że Wam uda się uniknąć spięć i będziecie bardzo zadowoleni z podjętej decyzji.;)

Firma

WEKTOR funkcjonuje na rynku usług przeprowadzkowych od 1997 roku. Naszą misją jest realizować potrzeby klienta i poszeszać ofertę na rynku transportowym. Do profilu naszej działalności należą: przeprowadzki w Szczecinie, transport ciężarowy krajowy i miedzynarodowy (np. do Niemiec, etc.).

Kontakt

Przeprowadzki Szczecin - Transport Szczecin
tel. kom:+48 601 74 39 52